tahac

Hydraulické ruky AMCO VEBA

    Firma RB HYDRAULIKA nabízí z oblasti nakládací techniky speciální malé výkonné modely hydraulických nakládacích ruk, vhodných pro montáže na vozidla do 3,5t celkové hmotnosti a vozidla typu pick-up.

    Tyto nejmenší výrobky mohou být vybaveny alternativně standardním pohonem hydraulickým čerpadlem poháněným od převodovky vozidla, nebo mohou být vybaveny vlastní elektrohydraulickou pohonnou jednotkou 12/24V, připojenou k bateriím vozidla ( v takovém případě není nutné mít vozidlo vybavené náhonem převodovky pohon hydraulického čerpadla).

    Hydraulické ruky této kategorie nabízíme ve 4 základních výkonových řadách, každý z modelů může být vybaven několika hydraulickými výsuvy výložníku, případně mechanickými nástavci ramene či přídavným nakládacím zařízením (např. dvoučelisťový drapák pro nakládání sypkých hmot).

    Montáž hydraulických ruk je možná nejen běžným způsobem např. do prostoru mezi kabinu řidiče a nástavbu vozidla, ale i přímo na ložnou plochu vozidla při minimálním zásahu do parametrů ložné plochy (základna sloupu jeřábu na ložné ploše je velikosti pouze 300x300mm), nosný rám s podpěrami, případně pohonnou jednotkou je umístěn v prostoru pod podlahou).

    Podle výkonu nebo způsobu montáže je možné hydraulickou ruku vybavit jednou nebo dvěma hydraulickými stabilizačními podpěrami, které mohou být v případě potřeby mechanicky otočné o 90° nebo 180°.

    Ovládací kontrolní panel hydraulické ruky s plastovým krytem v ergonomickém provedení je pak možné umístit variabilně na té straně vozidla, kde je to pro obsluhu nejvíce výhodné. Panel obsahuje řadu ovládacích pák, hlavní vypínač stroje, tlačítko nouzového zastavení stroje a světelnou signalizaci zatížení.

    Výrobky splňují veškeré požadované bezpečnostní normy (ČSN EN 12999) a znamenají velký přínos při manipulaci s materiály např. na stavbách, v prodejnách stavebních materiálů nebo v komunálním sektoru.